Kaliningrad a Zabajkalí

Asi každý ví, že ho znovu Rusko plní raketami. Asi se moc neví, že okupace Kaliningradu po 2. světové válce měla trvat 50 let podobně jako okupace Německa. Spojenci z Německa v 90ých letech odtáhli, ale Rusové v Kaliningradu sedí dál a navíc do něj pěchují rakety.

A určitě většina z nás neví, že Putin na 50 let pronajal rozsáhlá území  za Bajkalem  Číně. Z těchto území, která za sovětů byla prošpikována vojenskými základnami, armádami a obrannými zařízeními byla vojska odvedena na západ. Tyhle kraje jsou s centrem Ruska spojena pouhou jedinou železnicí, protože ke konci vlády sovětů spuštěná Bajkalsko amurská magistrála kvůli mnoha provizoriím nikdy nefungovala tak jak měla. Celá tahle území jsou již fakticky napojena na Čínu. Sibiř a Dálný východ Ruské federace zažívají mohutný odliv obyvatelstva. Cena cesty z Čity do Moskvy stojí prakticky celé úspory rodiny, takže buď odjíždí do centra jednou a navždy, jinak se musí ti co zůstávají přizpůsobit. Takže veškeré místní zboží je čínské výroby. Cestování do Číny je levné a na úrovni. Dokonce i přelet z čínských letišť do Moskvy vyjde 2-3 krát levněji než z Čity či Chabarovska. Rusko ztratilo schopnost hospodařit a řídit tahle území. Mimochodem, území v pronájmu přetínají i obě uvedené železnice a je na nich pozastavena platnost ústavy Ruské federace.

V. Suvorov odhaduje, že V. Putin doposud nasyslil okolo 20 mld. USD a Čína je jediná země, kam by v případě převratu v Rusku mohl utéci.

No a kontrast. Zatímco celý svět čučí na Trumpovo „Přicházení“, Putin podepsal se svým dočasným chráněncem Asadem dohodu,  podle které může Rusko 50 let využívat základny v Sýrii.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s