Učíte se jazyky?

Měli byste 🙂 a kromě chození do jazykovky můžete použít i nějaké ty kurzy v telefonu či počítači.

upd. 10.3.2017 Jedna angličtina

 

upd. 7.2.2017

Memrise: Learn Languages

 

Aplikace pro smartfouny Memrise: Learn Languages vás bude učit slova a možná i víc pomocí obrázků a krátkých videí s rodilými mluvčími. Vybrat si můžete z přehršle jazyků. Slova pro začátečníky v angličtině nehledejte, prográm se vás pokusí naučit 400 slov z programu TOEFL pro pokročilé. První slovo, které na mne vypadlo je Cultivation, což dává trochu představu o co jde. Jiné jazyky se s pomocí základů angličtiny můžete učit od začátku.

12.12.2016

Na serveru www.udemy.com si můžete koupit ( v akcích jako je black friday apod. i ve velké slevě, některé jsou i zdarma) snad jakékoliv kurzy – nejen jazykové, ale třeba i excel, programování apod. potřebujete k tomu znát anglicky. Pokud jste chodili za školu, nevadí. Existuje web www.duolingo.com  a k němu androidí aplikace duolingo se kterými se anglicky můžete naučit. V tomto případě existuje české prostředí a program je velmi dobrý. PC aplikace navíc jednotlivé slovní jevy podrobně vysvětluje. V aplikaci se postupuje po krocích a s ohledem na zapomínání je  možné se k probraným jevům vrátit a upevnit si jejich znalosti. Za výsledky jsou odměny, které je možné vyměnit za nadstandadní lekce.

duolingo

Při přihlašování do kurzu si zvolíte délku denní lekce – od 5 minut a je důležité se k učení alespoň na těch 5 min denně vrátit. Na začátku kurzu si také vyberete úroveň – začátečník atd. Program vás na to bude upozorňovat v telefonu i v mailu. Tím že projdete lekci, odemkne se vám lekce následující.  Trénuje se nejenom překlad oběma směry, ale i výslovnost.

Pár obrázků po kliknutí na obrázek:

Duolingo

Duolingo  jsou užitečné klávesové zkratky:

duolingo-zkratky

A teď z jiného soudku (díky Madlo:-) ) francouzský portál loecsen , pokud si nebudete stahovat materiály v mp3 nebo pdf je výuka také zdarma. Jako výchozí se dá nastavit i čeština, v kurzech se naučíte fráze týkající se jednotlivých tématů, fráze vám budou přečteny v obou jazicích a v kvízech si můžete zkoušet, zda je již umíte, nebo budete muset méně prokrastinovat a víc přitlačit v učení 🙂

A když už jsem v tom, ještě je velmi dobrý server Babbel . Zaregistrovat se můžete přes email, ale i přes facebook apod. Kurz ovšem po bezplatném vyzkoušení první lekce bude chtít platit. Nemyslím si, že jsou to přehnané částky, ale kurz se mi zdá obdobný Duolingu, ovšem to je zdarma. Zároveň může být omezením nutnost znalosti Angličtiny, Francouzštiny, Němčiny, Italštiny, Portugalštiny, Španělštiny či Švédštiny. Na druhou stranu, pokud v některém jazyku znáte základy, může vám to pomoci na obě strany :-)))

a další, tentokrát angličtina s pomocí filmů

Nebo Landigo angličtina do mailu. Landigo  tvrdí, že denně posílá 3 nová cvičení do mailu, pokud je ale nestihnete, zítra již zadarmo nebudou.

vystrizek

Sama cvičení vypadají takto, dosti primitivně:vystrizek1

výsledky se zobrazí nějak takto

vystrizek2

A tady nejlepší aplikace pro učení italštiny. Je tam opět Domingo!

A tady je 7 triků od Babbelu , jak se rychleji učit jazykům. Odsud je video, tihle dva truhlíci se chtěli naučit turecky za jeden týden:

upd. 27.1.2017 a ještě angličtina s filmy. Po jednoduché registraci je potřeba přizpůsobit kurz. Tenhle kurz ale (podle toho co jsem prozkoumal) neučí mluvit.

loecsen

1

2.JPG

poslední stránka již naznačuje, že zdarma bude jen začátek:

3

4.JPG

po kliknutí na podtržený vybraný výraz se skutečně objeví překlad do češtiny

5

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

A takhle vypadá pokračování kursu:

12

xxxxx

 

A ještě jeden podobný Mooveez , dostupná je aplikace pro iPhone i Android, takže pokud máte dost peněz, můžete zkusit i ji.

32181558613_ffd49e9314_o

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s