Rusko 26.3.2017

https://www.facebook.com/?sk=h_chr&sfx_switch=true

C73NDFyW4AABxUX (1)

V Rostově 10.000 lidí na ulici.

Moskva 100.000? Spíš 10.000.  Kdoví,  lidé guljáli od Běloruského nádraží k rudém. Zajímavé je, že akce nebyla povolena, objevila se ve velkém  nová taktika opravdové opozice -procházky.  Policie zatýkala, ale méně přesvědčivě než jindy. V některých případech okolí zabránilo zatčení. Velké množství účastníků i zatčených  (přes 1000 jen v Moskvě) je mládež, většinou Putinovy děti – narozené za Putinova režimu. To je nový jev, který musí náčelníkům dělat vrásky.

V cca. 90 městech . Původní všeruská „procházka“jak ji původně plánovala opoziční skupina Vjačeslava Malceva, organizovaná oko integrace internetu byla po zveřejnění Navalného filmu o nahromaděném majetku D. „Dimona“Medvěděva tichu pozměněna na pochod proti korupci. Podle prof. Zubova byly na procházce 4/5 mládeže, mezi zatčenými jsou i neplnoletí. V Rusku nastupuje generace internetu. 

27.3. by mělo dojít k celoruské stávce řidičů dálkové dopravy, původně protestujících proti nedávno zavedeným dálničním poplatkům. Jejich situace je však složitá i kvůli rozpadající se ekonomice Ruska, poklesu přepravy zboží i mizernému stavu dálnic. Dnes je zároveň výročí smrti Borise Němcova, zavražděného na mostě kousek od Kremlu velice pravděpodobné na pokyn někoho z blízkého okolí Vovy nebo jeho samotného.

Upd. 1.4. Stávka probíhá zatím za účasti 800 řidičů. Přízí minulé akci má již politické cíle. A v Dagestáně se schyluje ke střetu

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s