Výbuch(y) v Petrohradském metru

A máme to tady. Někdy dříve jsem se zmínil o výbuchu v metru. A opakuje se historie, kdy začaly v Rusku vybuchovat domy (v době příchodu Putina k moci). Tehdy došlo k ohlášení výbuchu v Rjazani, který se ještě neuskutečnil. Kdo chce, tak si to najde.

Tentokrát došlo k podobné historii. Ruské sdělovací prostředky okolo 15:12 oznámily, že došlo celkem ke 2  výbuchům, ve stanicích Sennaja ploščaď a Těchnologičeskij institut. O pět minut později byla zpráva „o výbuších“ předána prezidentovi, náhodou pobývajícímu v Petrohradu. Ten se krátce před tím? vyjádřil k nedávno proběhlým pokojným akcím (při kterých jeb v Moskvě bylo zatčeno více než 1000 lidí ), že se takové události mohou stát krvavými.

Na historii s „výbuchy“ je zajímavé to, že se později ukázalo, že k avizovanému druhému výbuchu ve skutečnosti vůbec nedošlo, nálož nevybuchla, nebo byla vůbec v neprovozuschopném stavu. Navíc údajná druhá nálož býka nalezena zcela jinde, na stanici Plóščaď vastánija .
Upd. 5.4.

Přitom bombu zamaskovanou jako hasící přístroj objevil jakýsi Albert Sibiřský. Ten uvedený předmět ohradil a zavolal specialisty. Když ale přijeli, neměli už žádnou práci, protože v tlupě čumilů se náhodou objevil i člen Ruské gardy, který náhodou tenhle systém bomb zná a bez ohrožení života okolních zevlounů bombu zneškodnil.   To,  že teroristu chytili již několikrát,  není ani potřeba rozebírat.
Takže tak. Tohle je přesně jako z ruského filmu.
A ještě. Jak se zdá,  pachatel, z něhož údajně zůstala jen hlava, nějaký Džalilov z Kyrgyzstánu je zdá se živý a zdravý. Nebo ne? Ale atentátník? Těžko.

upd.6.4.2017 zde jsou shrnuty podivnosti okolo atentátu

A ještě další,  i když tohle by muselo být potvrzeno z jiných zdrojů

Upd. 8.4.2017 tak to na sebevraha nevypadá. 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s