Sýrie

Tak nám to přítel Asad zkomplikoval. Je na tom signifikantní to, že k hnusnému chemickému útoku došlo v zápětí po tom, co vedení USA prohlásilo, že odstranění Asada není jejich cílem. Jelikož tohle byla akce podle čekistického scénáře (myslím chemii po zdánlivé garanci Asadovi) , teď se ukáže, jestli Vovan stále jen blafuje. A co S-400?

zde podrobnosti a tady

chemický útok

Ještě k útoku v Chán-Šajchún. Chemický útok a následným vybombardováním nemocnic, které mohly otráveným lidem poskytnout pomoc není nic jiného než státní teror, do kterého je zapojena nejen Asadova Sýrie, ale i Putinovo Rusko. Brutální teror, odporné vyhlazování občanů Sýrie. Není to nic nového, podobně postupovaly oba režimy ve „vyčištění“ východního Aleppo. A protože hned po dopadu tomahawků syrská a ruská letadla pokračovala v ničení okolí Idlibu, situace bude eskalovat.

Po bombardování. Přistávací dráhy netknuté. Jestlipak to není tím, že na nich stály ruské vrtulníky?

po bombardování

Jak to vypadá, když se pár desítek let starý typ střely trefí, je vidět na tomhle obrázku:

17834279_768556613297318_5573850960086930510_o

Rusko odstoupilo od memoranda, podle kterého se USA a Rusko domluvili na zabránění přímého konfliktu svých vojenských sil.

 

Upd. 7.4.2017 večer. V USA údajně prověřují verzi, zda se Rusko na teroru s chemickými zbraněmi nějak nepodílelo.  Po shození nálože, kdy se lidé snažili o vyhledání pomoci pro postižené v blízké nemocnici,  se nad místem zásahu objevil bezpilotní letoun (není známo za syrský či ruský) a následovalo bombardování nemocnice. V každém případě Sýrie čelila odvetě USA za použití chemických zbraní již v roce 2013. Tehdy Obama po překročení červené čáry Asadem nezasáhl, protože se Putin zaručil,  že na Asada dohlédne. Takže jsou jen dvě možnosti. Buď se Rusko na chemickém útoku podílelo, nebo je nekompetentní ( k tomu se zřejmě něco dozvíme po misi Tillersona do Moskvy upd. 8.4.2017 nebo tam nepojede? Spíš tam pojede, ale s Vovanem se nesetká. Nejvýš s Lavrovem, protože údajně veze důkazy o tom, že Rusové o chemickém útoku věděli a snažili se ho následným bombardováním nemocnice zamaskovat).

A ještě 2 obrázky:

Tady jsou podobnosti o bombardování. A tady i česky.  A tady rusky

Pěkný článek ruské Novoj gazety popisuje další detaily. Tenhle typ tomahawků se vyrábí již 40 let, tyhle byly vyrobeny okolo 1999 ( jeden kousek stál asi 0,5 mil. USD). Ani trochu technologie stealth jako u novějších křídlatých raket.  Po cestě rakety proletěly nad územím Sýrie, které kryjí Rusové se svým s-400 (pobřeží u Tartusu). Kryjí? Možná zavřeli oči, možná mají pravdu zlí jazykové, kteří tvrdí, že s-400 prostě nefunguje.

A tady Politico.eu z 9.4.2017 objevuje, že Rusko spoluviníkem Syrské tragedie a zastavit Asada znamená postavit se Moskvě. Statisíce Syřanů jsou ale mrtvi a miliony putují po světě. V době nakládky chemické munice byli podle některých zdrojů údajně Rusové na základně Šajrat přítomni. Konečně situace v Sýrii se velmi podobá válce na Donbasu:

There is effectively no Syrian army anymore. There are Russian commanders and Iranian and Hezbollah ground forces. Russia has far greater technological capabilities, and also has the expertise in precision munitions. So fill in the blanks. Syria is a Russian war.

I UK již otevřeně hovoří o zodpovědnosti Ruska za syrský chemický útok.

k tomu situace v Sýrii k 21.3.2017

Regime - Iranian Posture MAR 2017-01

upd. 9.4.2017 Rusko a Írán varovali USA :-)) Špatná odpověď, opravdu špatná.

“What America waged in an aggression on Syria is a crossing of red lines. From now on we will respond with force to any aggressor or any breach of red lines from whoever it is and America knows our ability to respond well,“

 

Upd. 10.4. A copak je asi pravdy na tomhle? Tady Podrobněji. Tohle je typicky čekistická reakce,  zabít vykonavatele. Všechno to okolo chemické tragedie smrdí Ruskem.

Možná je starým přibydou i nové US sance proti Rusku i Íránu za podporu Asada? A G7? Evropě v G7 se rozklepaly nohy, no nic neobvyklého 🙂 (Itálie a Německo, ano pokaždé se najde někdo kdo řekne, že sankce nefungují. Takže to zůstane na USA a možná UK)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s