Vjačeslav Malcev

13.4. Opoziční bloger, kterého podezřívám v úspěchu Navalného akce Proti korupci byl dnes ráno zatčen.

Podle Novoj gazety následkem zatčení za přítomnosti mnoha maskovanýc „titušek“  dostal infarkt. Vzhledem k tomu, že místo do nemocnice ho naložili do letadla a letí do Moskvy? (nebo bůhví kam), je otázkou jak tohle skončí.

pozn. Tituški – skupiny mladých mužů (pravděpodobně vojsko nebo policie v civilu) většinou v teplákových kompletech používané k nátlakovým akcím ve prospěch oficiální moci. Stejné postupy používají i proruské skupiny na Ukrajině.

upd. 14.5. Malcev byl prostě unesen z domu, bez předložení obvinění, advokáti se k němu nemohou dostat, poté co byl zahlédnut v autě MVD v Moskvě se po něm stopa ztratila. Řekl bych, že se v Rusku blíží bouře. Vyjádření Navalného. Vyjádření V. Ryžkova. Obecně se dá říci, že se přes různé názory na (nacionalismus) Malceva opravdová opozice sjednotila v tom, že se moc chová jako bandita. Po několika týdnech rozmýšlení po opozičních vystoupeních 26.3. v mnoha ruských městech se moc rozhoupala k dalším represím pod záminkou násilí proti policistům, ke kterému ovšem nedošlo.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s