AB upomínáček

Co tedy říkáte na slova svého nástupce na financích Pilného, podle něhož jeho děti mít důchod nebudou, lidé si budou muset šetřit sami a důchodci třeba přivydělávat sekáním trávníků?

AB: To je nesmysl a s něčím takovým samozřejmě nesouhlasím, což jsem panu Pilnému i vyčetl. On tvrdí, že to tak neřekl a že to bylo vytrženo z kontextu. Neumím si představit, že by nebyly důchody. Díky tomu, že se mi podařilo vybrat více daní, jsme mohli důchody zvýšit. Naším cílem musí být perspektivně se dostat na důchod ve výši 70–80 procent průměrné mzdy, což píši i ve své vizi Česka v roce 2035. Tu bychom měli mít hotovou a vytištěnou v polovině června.

Některé strany slibují zvýšení platů snížením daně z příjmu nebo snížením sociálních odvodů. Budete mít něco takového také v programu a v jaké podobě?

AB: Určitě máme v plánu snižovat daň z příjmu pro příjmy do hranice solidární přirážky, tedy zhruba do 113 tisíc korun, i odvody sociálního pojištění. Pod tuto hranici chceme sazby daně z příjmu snižovat a nad tuto hranici zachovat. Konkrétní plán představíme do konce června.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s